Václav Brožík - Portrét muže v brnění

Olej na kartonu, 31x27 cm. Signováno vpravo uprostřed V. Brožík. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.

Nejdelší strana: 53 cm

Václav Brožík patří k vrcholným představitelům českého akademického a historického malířství 19. století, který proslul také svou mimořádně kvalitní portrétní tvorbou. Nabízená práce patří k výborným ukázkám specifik Brožíkova přístupu. Muže ve zbroji malíř zobrazuje v hrdém, ale nenuceném postoji, jak pohled upírá mimo divákovu osu. Pevné rysy mužovy tváře i jeho výraz jsou podány tak, že velmi dobře vyjadřují kulturní úroveň portrétovaného. Ocenit je třeba také technické zpracování podobizny, ve kterém se prosazuje umné vystižení charakteru materiálů, stejně jako přesvědčivá jasná barevnost. V menším formátu si malíř dovolil technickou uvolněnost. Předložený portrét lze zařadit k hodnotným ukázkám Brožíkovy portrétní tvorby, které jsou na trhu s uměním velmi vysoko ceněny.

o autorovi: 1851 - 1901

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
121324. Portrét muže v brnění
Dražba ukončena:28.08.2024 22:08:11
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:39 000 Kč