Václav Brožík - Portrét dívky z profilu

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixovaném na sololitu, 41x34 cm. Signováno vlevo dole V. Brožík. Paris 1891. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

vydraženo
68783. Portrét dívky z profilu
Dražba ukončena:24.11.2021 22:32:28
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:80 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
80 000 Kč 24.11.2021 22:27:28 9311
75 000 Kč limit (24.11.2021 22:26:29) 4982
70 000 Kč 24.11.2021 22:26:30 8259
65 000 Kč limit (24.11.2021 22:25:36) 4982
60 000 Kč 24.11.2021 21:53:38 8259
55 000 Kč limit (24.11.2021 21:15:01) 6604
55 000 Kč limit (24.11.2021 21:15:02) 4982
42 000 Kč limit (24.11.2021 20:16:57) 6604
41 000 Kč 24.11.2021 16:45:31 741
40 000 Kč limit (24.11.2021 14:39:37) 3699
40 000 Kč 24.11.2021 14:39:38 875
39 000 Kč limit (23.11.2021 22:20:26) 3699
38 000 Kč 18.11.2021 19:00:43 6604
37 000 Kč 17.11.2021 20:45:12 875
36 000 Kč 17.11.2021 16:21:15 1957
35 000 Kč 15.11.2021 22:29:10 741
34 000 Kč 14.11.2021 21:59:17 7015
33 000 Kč 11.11.2021 8:36:56 2216
32 000 Kč 11.11.2021 7:27:02 3229
31 000 Kč 09.11.2021 17:01:55 2216
30 000 Kč 08.11.2021 18:15:45 3229
29 000 Kč 03.11.2021 18:56:05 2216
28 000 Kč 03.11.2021 18:26:31 3413
27 000 Kč 03.11.2021 15:58:07 3229
26 000 Kč 01.11.2021 13:14:45 2216
25 000 Kč 31.10.2021 23:24:13 121
24 000 Kč 31.10.2021 20:34:56 849
23 000 Kč 31.10.2021 13:45:40 2216
22 000 Kč 30.10.2021 20:02:45 4632
21 000 Kč limit (30.10.2021 20:02:36) 2216
20 000 Kč 30.10.2021 20:02:37 4632
19 000 Kč limit (30.10.2021 20:02:29) 2216
18 000 Kč 30.10.2021 20:02:30 4632
17 000 Kč limit (30.10.2021 20:02:23) 2216
16 000 Kč 30.10.2021 20:02:24 4632
15 000 Kč limit (30.10.2021 20:02:13) 2216
14 000 Kč 30.10.2021 20:02:14 4632
13 000 Kč limit (30.10.2021 18:35:49) 2216
12 000 Kč limit (30.10.2021 18:35:21) 3229
11 000 Kč limit (30.10.2021 18:35:20) 2216
6 000 Kč limit (30.10.2021 18:34:51) 3229
5 500 Kč limit (30.10.2021 18:34:50) 2216
2 200 Kč limit (30.10.2021 12:13:58) 3229
2 100 Kč 30.10.2021 12:13:59 2114
2 000 Kč limit (29.10.2021 20:43:12) 3229
1 900 Kč 29.10.2021 18:11:38 2533
1 800 Kč 29.10.2021 8:07:57 6659
1 700 Kč 29.10.2021 0:37:19 6216
1 600 Kč 28.10.2021 23:42:23 2533
1 500 Kč 28.10.2021 23:38:08 2216