Václav Brožík - Pohřeb

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 40 cm

Kresba, studie, 15x23 cm. Monogramováno vpravo dole VB. Rám, pasparta, sklo. 
Pozn.: Rám mírně poškozen. Papír mírně poškozen. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
94981. Pohřeb
Dražba ukončena:01.06.2023 21:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 01.06.2023 20:53:09 11209
7 000 Kč limit (01.06.2023 20:53:03) 3084
7 000 Kč 01.06.2023 20:53:04 11209
6 500 Kč limit (01.06.2023 20:52:56) 3084
6 000 Kč 01.06.2023 20:52:57 11209
5 500 Kč limit (01.06.2023 20:52:50) 3084
5 000 Kč 01.06.2023 20:52:51 11209
4 900 Kč limit (01.06.2023 20:52:44) 3084
4 800 Kč 01.06.2023 20:52:45 11209
4 700 Kč limit (01.06.2023 20:52:39) 3084
4 600 Kč 01.06.2023 20:52:40 11209
4 500 Kč limit (01.06.2023 20:52:26) 3084
4 400 Kč 01.06.2023 20:52:27 11209
4 300 Kč limit (01.06.2023 17:58:27) 3084
4 200 Kč 01.06.2023 17:58:28 7237
4 100 Kč limit (01.06.2023 17:58:21) 3084
4 000 Kč limit (01.06.2023 17:58:20) 7237
3 800 Kč limit (01.06.2023 17:58:06) 3084
3 700 Kč limit (01.06.2023 17:58:05) 7237
3 500 Kč limit (01.06.2023 17:57:56) 3084
3 400 Kč 01.06.2023 17:57:57 7237
3 300 Kč limit (01.06.2023 17:57:50) 3084
3 200 Kč 01.06.2023 17:57:51 7237
3 100 Kč limit (31.05.2023 21:15:16) 3084
3 000 Kč limit (28.05.2023 0:43:38) 5420
3 000 Kč limit (28.05.2023 0:43:39) 12411
2 700 Kč limit (04.05.2023 3:13:17) 5420
2 600 Kč limit (04.05.2023 3:13:16) 3091
1 700 Kč limit (03.05.2023 4:02:43) 5420
1 600 Kč 03.05.2023 4:02:44 3091
1 500 Kč limit (02.05.2023 12:45:37) 5420
1 400 Kč 02.05.2023 12:45:38 831
1 300 Kč limit (01.05.2023 16:55:30) 5420
1 200 Kč 01.05.2023 12:04:23 10207
1 100 Kč 30.04.2023 0:55:15 3091
1 000 Kč 28.04.2023 10:14:48 1484