Václav Brožík - Jídlonoš

Detail položky

Detail položky

Kresba, 21x13 cm. Signováno vpravo dole Brožík. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

vydraženo
42166. Jídlonoš
Dražba ukončena:25.03.2020 19:13:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:17 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
17 000 Kč limit (25.03.2020 18:42:52) 3912
16 000 Kč 25.03.2020 17:41:43 6604
15 000 Kč limit (25.03.2020 17:41:42) 3912
14 000 Kč limit (25.03.2020 14:54:13) 3912
13 000 Kč 25.03.2020 14:13:03 6604
12 000 Kč limit (25.03.2020 14:13:02) 3912
11 000 Kč limit (25.03.2020 13:37:56) 3912
10 000 Kč limit (25.03.2020 13:37:55) 6604
9 500 Kč limit (25.03.2020 12:32:35) 6604
9 000 Kč limit (25.03.2020 12:32:34) 3912
6 000 Kč limit (11.03.2020 21:41:24) 3912
5 500 Kč 11.03.2020 19:12:09 6438
5 000 Kč limit (11.03.2020 19:12:08) 3912
4 600 Kč limit (11.03.2020 19:03:48) 3912
4 500 Kč limit (11.03.2020 19:03:47) 6438
4 000 Kč limit (11.03.2020 19:01:42) 6438
3 900 Kč limit (11.03.2020 19:01:41) 3912
3 600 Kč limit (11.03.2020 19:01:31) 3912
3 500 Kč limit (11.03.2020 19:01:30) 6438
2 200 Kč limit (11.03.2020 19:01:19) 3912
2 100 Kč 11.03.2020 19:01:20 6438
2 000 Kč limit (09.03.2020 18:54:31) 3912
1 900 Kč 09.03.2020 18:54:32 6680
1 800 Kč limit (08.03.2020 14:54:10) 3912
1 700 Kč 08.03.2020 14:54:11 1534
1 600 Kč limit (07.03.2020 17:50:13) 3912
1 500 Kč 07.03.2020 17:50:14 6438
1 400 Kč limit (06.03.2020 20:29:14) 3912
1 300 Kč 06.03.2020 20:29:15 1610
1 200 Kč limit (06.03.2020 9:43:21) 3912
1 100 Kč 06.03.2020 9:43:22 849
1 000 Kč limit (06.03.2020 8:39:07) 3912
900 Kč 05.03.2020 19:20:20 2216
800 Kč 05.03.2020 13:12:02 2880