Václav Boštík - Žena proměny

Kresba, 27x4,5 cm. Nesignováno. Nerámováno.

Pozn.: Vzadu potvrzení pravosti K. Harronové rozené Boštíkové.

Nejdelší strana: 27 cm

o autorovi: 1913 - 2005
Malíř, grafik. Studoval u Willi Nowaka, byl členem Umělecké besedy, později skupiny UB12, s nimiž vystavoval. Zpočátku tvořil v realistickém duchu, postupně sílila expresivnost jeho rukopisu až k abstrakci, v poslední jeho tvůrčí etapě se prohlubuje symboličnost jeho výtvarného výrazu. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných českých galeriích, i ve sbírkách moderního umění řady evropských států.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 500 000 Kč

vydraženo top posouzeno znalcem doporučujeme
78040. Žena proměny
Dražba ukončena:22.05.2022 20:31:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč