Václav Boštík - Kruh

Suchá jehla a pastel, 10x10 cm. Signováno vpravo dole Boštík. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1913 - 2005
Malíř, grafik. Studoval u Willi Nowaka, byl členem Umělecké besedy, později skupiny UB12, s nimiž vystavoval. Zpočátku tvořil v realistickém duchu, postupně sílila expresivnost jeho rukopisu až k abstrakci, v poslední jeho tvůrčí etapě se prohlubuje symboličnost jeho výtvarného výrazu. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných českých galeriích, i ve sbírkách moderního umění řady evropských států.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 500 000 Kč

24374. Kruh
Dražba ukončena:14.11.2018 21:32:26
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:5 500 Kč