Václav Boštík - Jdu tichou nocí

Litografie + pastel, 17x22 cm. Signováno dole uprostřed Boštík. Volný list.

o autorovi: 1913 - 2005
Malíř, grafik. Studoval u Willi Nowaka, byl členem Umělecké besedy, později skupiny UB12, s nimiž vystavoval. Zpočátku tvořil v realistickém duchu, postupně sílila expresivnost jeho rukopisu až k abstrakci, v poslední jeho tvůrčí etapě se prohlubuje symboličnost jeho výtvarného výrazu. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných českých galeriích, i ve sbírkách moderního umění řady evropských států.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 500 000 Kč

22069. Jdu tichou nocí
Dražba ukončena:20.09.2018 20:09:48
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:9 000 Kč