Olej na plátně, 50x40 cm, signováno vpravo dole Václav Toman, nerámováno. 1896, Brňany Žák AVU (1913-1930; prof. Bukova, Thiele, Obrovský). Maloval krajiny, architektury, zátiší i podobizny.