Václav Špála - Zátiší s hruškami a jablky

Litografie, 32x40 cm,signováno vpravo dole V. Špála 39, volný list.

1885, Žlunice - 1946, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1902-1903). Poté studia na AVU (1903-1908; prof. V. Bukovac a F. Thiele). Podnikal časté studijní cesty do zahraničí (Itálie, Dalmacie,...). Po pobytu v Duborvníku se zaměřil na vyobrazování moří, skal a zářivé sluneční oblohy. Po výletu do Paříže byl v další tvorbě inspirován francouzskými umělci. Maloval zejména krajiny (Dalmacie, Štěchovice, Chocerady,...), ale tvořil i genrové obrazy, podobizny a zátiší. Jeho nejoblíbenějšími barvami během tvorby byly červená a modrá. V kresbě se věnoval technice tuše a štětce. Četné výstavy u nás i v zahraničí.

2443. Zátiší s hruškami a jablky
Dražba ukončena:28.05.2015 20:14:56
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:7 500 Kč