Václav Špála - Kytice

Litografie, 50x40 cm, signováno vpravo dole V. Špála, rám, zaskleno.

1885, Žlunice - 1946, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1902-1903). Poté studia na AVU (1903-1908; prof. V. Bukovac a F. Thiele). Podnikal časté studijní cesty do zahraničí (Itálie, Dalmacie,...). Po pobytu v Duborvníku se zaměřil na vyobrazování moří, skal a zářivé sluneční oblohy. Po výletu do Paříže byl v další tvorbě inspirován francouzskými umělci. Maloval zejména krajiny (Dalmacie, Štěchovice, Chocerady,...), ale tvořil i genrové obrazy, podobizny a zátiší. Jeho nejoblíbenějšími barvami během tvorby byly červená a modrá. V kresbě se věnoval technice tuše a štětce. Četné výstavy u nás i v zahraničí.

Pozn.: Papír zažloutlý.

2985. Kytice
Dražba ukončena:01.10.2015 21:28:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:4 300 Kč