Václav Jansa - Z Dalmácie

Akvarel, 33x38 cm, nesignováno, rám, zaskleno.

1859, Něm. Zlatníky - 1913, Černošice
Studoval v Praze u prof. Lhoty. Dále studia u Lichtenfelse a L. C. Müllera ve Vídni. Původně se zabýval spíše figurální tvorbou, ale brzy přešel především ke krajinomalbě. Tvořil krajiny z údolí Otavy a také jižních Čech. Namaloval řadu obrazů s tématikou Prahy. Zkoumal její architekturu, zákoutí a historické památky. Na jeho zahraničních cestách mu byly námětem oblasti Dalmacie a Riviery. Vytvořil také řadu ilustrací.

6204. Z Dalmácie
Dražba ukončena:27.10.2016 20:38:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 100 Kč