Akvarel, 37x50 cm, signováno vpravo dole V. Jícha, rám, zaskleno.
1874, Bystřice nad Pernštejnem - 1950, Bystřice nad Perštejnem.
Student učitelského ústavu v Brně. Ve svém díle se zaměřil na krajinomalbu z Českomoravské vysočiny a moravského Slovácka. S oblibou zachycoval zimní motivy.