Olej na plátně, 39x70 cm, signováno vlevo dole Urbánek, rám, zaskleno. 1924, Nymburk Žák školy dekorativních umění (prof. J. Masák). Zabýval se především krajinomalbou. Uspořádal nad 20 samostatných výstav. Hojně vystavoval také kolektivně.