Turecko, Balikesir- Sindirgi, ranný počátek 20.století - Yagcibedir

Západoturecký koberec vázaný ze silnější vlny indigově modré barvy a červených hlubokých odstínů.
Rozměr 129x79 cm
Osnova: kozí chlup 80 nití/dm. Uzle symetrické silnější vlna 1600 / dm2
Středové pole: z koberce svítí přírodně bílá barva vlny uzlů gördes. Komposice koberce je symetrická, ve středovém poli je štít vyznačený bílou a červenou linkou se středem vyplněným květy. Základ středového pole je z indigově modré barvy.
Bordura je široká 10 cm a 11 cm v dlouhých stranách. Skláda se z červeného základu ze dvou hlavních pásů. Druhý pruh je úzký s typickými bílými hvězdičkami na indigovém podkladu s červenou cikcak vlnovkou.
Tento typ koberce se váže až do současné doby. Koberce tohoto typu působí vždy monumentálně.
Místy je koberec ošlapaný. Roh koberce je poškozený. Několik nití osnovy chybí. Veškeré závady na koberci jsou snadno odborně opravitelné.

Pozn. Popis byl proveden Ak. malířkou Ludmilou Kaprasovou.

Turecko, Balikesir- Sindirgi, ranný počátek 20.století
16920. Yagcibedir
Dražba ukončena:01.03.2018 20:50:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč