Toyen - Příjemný letní podvečer

Zinkografie a akvarel, 11x14 cm. Signováno vpravo dole tužkou Toyen a v tisku T 32. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Signováno a kolorováno pravděpodobně ne rukou autorky.

Nejdelší strana: 28 cm

o autorovi: 1902, Praha - 1980, Paříž
Studentka UMPRUM v Praze a poté studium v Paříži. Vlastním jménem Marie Čermínová. Vyznačuje se užitím mimo realitu zasazených objektů a symbolů. V Paříži malovala exotické a cirkusové náměty, které později vyměnila za magický realismus, surrealismus s erotickým podtextem. Spolu s Jindřichem Štýrským se stali spoluzakladateli Skupiny surrealistů v ČSR v Praze. Zaměřovala se i na společenské problémy. Hojně vystavovala u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 000 Kč.

154143. Příjemný letní podvečer
Zbývá:26 dnů, 19 hodin
Konec dražby:25.02.2026 22:42:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč