Toyen - Moje modrooká láska

Zinkografie a akvarel, 15x10 cm. Signováno tužkou vpravo dole Toyen Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Signováno a kolorováno pravděpodobně ne rukou autora.

Nejdelší strana: 33 cm

o autorovi: 1902, Praha - 1980, Paříž
Studentka UMPRUM v Praze a poté studium v Paříži. Vlastním jménem Marie Čermínová. Vyznačuje se užitím mimo realitu zasazených objektů a symbolů. V Paříži malovala exotické a cirkusové náměty, které později vyměnila za magický realismus, surrealismus s erotickým podtextem. Spolu s Jindřichem Štýrským se stali spoluzakladateli Skupiny surrealistů v ČSR v Praze. Zaměřovala se i na společenské problémy. Hojně vystavovala u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 000 Kč.

154088. Moje modrooká láska
Zbývá:26 dnů, 18 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:47:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 000 Kč

3 000 Kč 29.01.2026 23:01:02 18483