Nejdelší strana: 142 cm
Olej na plátně, ve výřezu 79 x 114 cm, nesignováno. Novodobý široký rám 109 x 142 cm.
Pozn.: Rentoilováno.
Předložená olejomalba zobrazuje příběh, kdy Královna Tomyris potápí hlavu mrtvého Kýra do nádoby s krví. Uspořádaní kompozice můžeme rozdělit do dvou skupin, kde skupině napravo od centru obrazové kompozice s mladíkem s hlavou Kýra dominuje výrazná postava královny. Skupině nalevo dominuje mohutná postava může v červeném oděvu a muže po jeho pravici v jasných žlutých šatech, dívajících se na odehrávající se děj. Pozadí kompozice je tvořeno dynamickou architekturou, záclonou, která uzavírá obrazový prostor a průhledem do dálky, kde je viditelné zatažené nebe. Barevné akcenty kompozice tvoří šaty zmíněných dominantních postav, které září na pozadí druhého plánu provedeném ve zdrženlivém teplém okru. Jedná se o nepochybně kvalitní umělecké dílo středoevropského malíře 18. století, podobné malby jsou stabilně ceněny ve sběratelských kruzích.
Částka | Přihozeno | Přihodil |