Tomáš Bím - Pozor telegrafní kabel

Akryl na plátně, 20x26 cm, Signováno vpravo dole Bím 89. Rámováno.

Nejdelší strana: 38 cm

Český malíř a grafik Tomáš Bím je známý svou osobitou tvorbou, v níž zaměřuje pozornost na témata každodennosti povýšená autorovým nevšedním pozorovatelským smyslem na umělecký objekt. Shodný přístup se velmi poeticky uplatňuje na předloženém obraze Pozor na telegrafní kabel, kde Bím zachycuje vodní hladinu s detailem bóje a hejnem racků, kteří nad vodou vytvářejí stoupavou linii. Autor obraz pojednal takřka minimalistickým způsobem, ať již hovoříme o kompozici anebo paletě. Právě tato jednoduchost vyjádření tušeného vytváří kvalitu malby, která jako by divákovi sdělovala poselství skryté pod rouškou náhody. Obraz jednoznačně zaujme svou nevtíravou hloubkou, která skutečnosti dodává hodnotu vzácnosti. Obraz je krásným zástupcem tvorby Tomáše Bíma.

o autorovi: 1946, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 410 000 Kč.

doporučujeme
123553. Pozor telegrafní kabel
Zbývá:8 dnů, 2 hodin
Konec dražby:26.09.2024 20:02:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:34 000 Kč