Svatopluk Havrlík - Zátiší s květinou a hruškou

Olej na plátně, 50x38 cm. Signováno vlevo dole S. Havrlík 35. Rámováno.

o autorovi: 1908-1966
Narodil se v Bavorově. Studoval v Praze UMPRUM, AVU a profesuru kreslení na FF UK. Podnikl studijní cesty po Francii, Německu, Itálii, Balkáně, Rumunsku a Maďarsku. Nejprve vyučoval kreslení, od r. 1942 se plně věnoval volné tvorbě, kde maloval hlavně krajiny a městská zátiší. Byl autorem také knižních ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

67354. Zátiší s květinou a hruškou
Dražba ukončena:28.10.2021 21:39:46
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 400 Kč