Svatopluk Havrlík - Z Karpatské Ukrajiny

Olej na plátně, 45x85 cm. Signováno vpravo dole S. Havrlík 38. Nerámováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1908-1966
Narodil se v Bavorově. Studoval v Praze UMPRUM, AVU a profesuru kreslení na FF UK. Podnikl studijní cesty po Francii, Německu, Itálii, Balkáně, Rumunsku a Maďarsku. Nejprve vyučoval kreslení, od r. 1942 se plně věnoval volné tvorbě, kde maloval hlavně krajiny a městská zátiší. Byl autorem také knižních ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

300255. Z Karpatské Ukrajiny
Dražba ukončena:25.08.2019 20:19:09
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 500 Kč