Olej na plátně, 46x53 cm, signováno vlevo dole S. V. Souček, rám, zaskleno.
1902, Přerov na Moravě
Žák UMPRUM v Praze. Roku 1926 absolvoval studia na AVU (prof. Nechleba). Poté studoval v Paříži (1930) i Itálii (1933). Malíř podobizen (Dr. J. Šrámek, Dr. K. Engliš,...) a genrových výjevů (oráč, pradlena,...).
Pozn.: Malba místy znečištěna. Rám poškozen.