středoevropský malíř přelomu 18-19. století - Bitva

Nejdelší strana: 128 cm

Olej na plátně, 63x100 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Malba poškozena. Rám mírně poškozen.

Olejomalba od středoevropského malíře přelomu 18-19. století zachycuje dynamickou scénu bitvy, která se odehrává pod úpatím hor. První plán obrazové kompozice vyplňuje skupina vojáku na koních, pohlcených probíhajícím soubojem. Divákovu pozornost zaujme především skupina tří vojáků ve středním plánu kompozice, jejichž emoce plně vyjádřují dramatické napětí zobrazené scény. Dramatickou náladu zobrazeného výjevu dovršuje temné nebe s kupícími se dešťovými mraky, které visí nad bitvou a barevnost, redukovaná na teplé odstíny červené barvy a okru, a studené tóny v pozadí. Mistrovsky provedené emoce zobrazených postav a detaily obrazové kompozice vypovídají o vysoké kvalitě uměleckého díla, jehož hodnota zcela jistě značně stoupne, podaří-li se zjistit autorovu identitu.

středoevropský malíř přelomu 18-19. století
88734. Bitva
Dražba ukončena:25.01.2023 20:48:27
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:17 000 Kč