Olej na dřevě, 17x21 cm. Nesignováno Rámováno.
Nejdelší strana: 33 cm
Díváme se na dílo středoevropského malíře přelomu 18. a 19. století zobrazující žánrovou scénu v přírodě. Ve středu kompozice se nachází dvojice postav, které obrací svůj pohled na divákovu stranu. První plán je zasazen do stínu, v jehož pozadí se otevírá pohled na skalní útvary překlenující obrazový prostor. Světlo proniká na kompozici z pravé strany a jemně prosvětluje barevnost výjevu provedenou pomocí teplých odstínů okru a tlumených zelených tónů. Vyspělý rukopis svědčí o vysokém mistrovství autora, který zobrazuje krajinu s velkou dávkou empatie a citem pro detail. Po určení autorství zcela jistě značně stoupne hodnota tohoto díla.