středoevropský malíř přelomu 18-19. století - Setkání pod skalou

Olej na dřevě, 17x21 cm. Nesignováno Rámováno.

Nejdelší strana: 33 cm

Díváme se na dílo středoevropského malíře přelomu 18. a 19. století zobrazující žánrovou scénu v přírodě. Ve středu kompozice se nachází dvojice postav, které obrací svůj pohled na divákovu stranu. První plán je zasazen do stínu, v jehož pozadí se otevírá pohled na skalní útvary překlenující obrazový prostor. Světlo proniká na kompozici z pravé strany a jemně prosvětluje barevnost výjevu provedenou pomocí teplých odstínů okru a tlumených zelených tónů. Vyspělý rukopis svědčí o vysokém mistrovství autora, který zobrazuje krajinu s velkou dávkou empatie a citem pro detail. Po určení autorství zcela jistě značně stoupne hodnota tohoto díla.

doporučujeme
středoevropský malíř přelomu 18-19. století
123467. Setkání pod skalou
Zbývá:6 dnů, 19 hodin
Konec dražby:25.09.2024 21:06:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 600 Kč