středoevropský malíř konce 19. stol. - Párové obrazy - Romantické krajiny

Kombinované techniky, obě 35x50 cm. Nesignovány. Rámy, skla.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

Toto dílo představuje velice poutavou ukázku umění 19. století, ve které se snoubí precizní zpracování s komorním romantizujícím obsahem. Ústředím prvního výjevu je fiakr se skupinou jezdců zastavený na cestě, která se táhne směrem od diváka do údolí mezi vysokými vršky. Na jednom z nich se rozprostírá zřícenina hradní architektury, rámec obrazu v popředí vytváří dvě prosté dřevěné chalupy. Na druhém výjevu se objevuje jezero, za nímž se vyvyšuje silueta zámku. Na břehu v předním obrazovém plánu sedí ženská postava, k níž se blíží dvojice labutí. Bližší pohled prozrazuje ruku vysoce kvalitního autora s vybraným citem pro zachycení objemů i jemných přechodů vzdušné perspektivy. Drobnopisná technika, krásné barevné vyvážení i lyrizující atmosféra komponovaných výjevů, které se vzájemně námětově doplňují, toto dílo řadí k vysoce kultivovaným a kvalitním ukázkám umění komorní malby 19. století.

středoevropský malíř konce 19. stol.
78854. Párové obrazy - Romantické krajiny
Dražba ukončena:29.06.2022 20:34:29
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč