Středoevropský malíř kolem roku 1850 - Siesta pod stromem

Olej na plátně, 47x63 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen, malba v pravém rohu poškozena.

Nejdelší strana: 86 cm

Předložená olejomalba zobrazuje odpočinkovou chvíli pod mohutným stromem na pravé straně od centru obrazové kompozice. Pod tímto stromem spatřujeme velkou skupinu, která se skládá z pastýřského páru, který je obklopen zvířaty. Vidíme tu koně a hříbě v jeho blízkosti, krávy, kozla a kozu. Nebe je zataženo dramatickými mraky a idyla zobrazeného výjevu se zdá být ohrožena přicházející bouří, ale skupina zůstává klidná. V pozadí zobrazeného výjevu spatřujeme hory a moře, které obklopuje zelený ostrůvek s hlavními hrdiny zobrazeného děje. Velice sytá a kontrastní barevnost přidává výjevu pohádkový dojem, do kterého se divák nepochybně ponoří při pohledu na kompozici. Jedná se o nepochybně kvalitní malbu středoevropského malíře kolem poloviny 19. století a je skvělou finanční investicí.

Středoevropský malíř kolem roku 1850
91447. Siesta pod stromem
Dražba ukončena:29.03.2023 21:17:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč