Olej na plátně, 56x47 cm. Nesignováno. Rámováno.
Nejdelší strana: 69 cm
Představená olejomalba zobrazuje portrét mladé dívky, jejíž otevřený pohled je veden na divákovu stranu. Modelka se zlehka opírá o parapet, její levá ruka se jemně dotýká obličeje. Tvář modelky prosvětluje ruměnec, černé vlasy jsou sepjaté. Pozadí obrazové kompozice určuje krajina v klasicistním duchu, kde se hory vznášejí nad klidnou hladinou řeky a v dálce se ztrácí silueta kupolí. Tento duch je podpořen kolonádou, kterou ovíjí listí. Postava dívky je oblečena do výrazných šatů, z její ramen nenuceně spadá honosná draperie. Krajka odhalující jemnou pleť je zobrazena s velkým citem pro detail a svědčí o skutečném mistrovství autora. Jedná se o nepochybně vysoce kvalitní umělecké dílo od středoevropského malíře poloviny 19. století.