středoevropský malíř 2. pol. 19. stol. - Samota na kraji lesa

Olej na plátně, 55x69 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny. Rentoilováno. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 92 cm

Dílo od středoevropského malíře druhé poloviny 19. století zobrazuje samotu na kraji lesa. První plán se otevírá vodní hladinou potoka, který vede pohled diváka do středu obrazové kompozice, kde se nachází stavení obklopené bujnými korunami stromů, v jejichž pozadí vidíme siluety špičatých hor. Krajinu uzavírá obloha s kupícími se mraky, které doplňují idylickou náladu zobrazené scény. Jemný kouř komína naznačuje lidskou přítomnost v krajině, kde sledujeme absenci stafáže. Atmosféru zobrazeného výjevu dovršuje barevnost pojednaná pomocí teplé palety s bohatou škálou zemitých odstínů, jež harmonicky souzní s valéry zelené barvy a jemnými modrými tóny. Jedná se o přitažlivé dílo romantismu, které vřele doporučujeme sběratelské pozornosti.

středoevropský malíř 2. pol. 19. stol.
123535. Samota na kraji lesa
Zbývá:6 dnů, 21 hodin
Konec dražby:25.09.2024 22:14:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč