Pozn.: Restaurováno.
Nejdelší strana: 92 cm
Olej na plátně, 60x84 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Obraz Divoká řeka v Alpách představuje krásný příklad vysoce estetizované romantické krajiny. Na malbě je zachycena zpěněná horská bystřina, která si razí cestu mezi balvany. Do stran se rozbíhají linie přírodního rámce, který tvoří hornatá úbočí posetá špičatými jehličnany. Celou kompozici dramaticky završují horské štíty zasazené takřka na centrální osu. V levé části obrazu lze na břehu pozorovat detail lidské postavy. Vedle působivé kompozice je pro daný žánr naprosto typická práce s koloritem. V popředí malby převládají výrazné tmavé tóny, avšak zadní obrazový plán byl pojednán ve světlých, až zářivých odstínech s nádechem růžové. Jemnými přechody je velmi zběhle naznačena barevná perspektiva. Pečlivá práce s rukopisem svědčí o snaze přesvědčivého podání této nevšední scény. Tvůrce obrazu sice prozatím nebyl identifikován, jednalo se však bezesporu o malíře nezanedbatelných kvalit.