Olej na plátně, 122x96 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Mimořádné dílo námětem, provedením, rozměrem představuje mistrovsky zvládnutý malířský rukopis postavený na detailu. Atmosféra obrazu evokuje uvolňující se poměry nově se formující společnosti a zobrazuje touto optikou ústřední ženskou postavu. Výrazná barevnost a zdánlivá složitost vzorů jak na šatech modelky, tak v interiéru pokoje spolu vytváří nečekaně harmonickou kompozici. Obraz doporučujeme jako velmi reprezentativní dílo, u kterého s jistotou vzroste hodnota po určení autorství.