středoevropský malíř 18. stol. - Dáma s květinou

Olej na plátně, 99x82 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Restaurováno.

Olej na plátně, 99x82 cm. Nesignováno.
Půvabný portrét mladé šlechtické dívky zaujme mistrovským provedením. Autor vytvořil podobiznu s mnoha precizně provedenými detaily jako jsou šperky, jemné tkaniny, krajka a peří. Dokázal také do svého díla vepsat jemnost a vznešenost svého modelu, kdy do bělostné ručky dívce vložil drobnou kytičku růžových a bílých květin a zachytil tak mnohem víc než pouhou podobu mladé šlechtičny. Obraz byl citlivě restaurován a celé vyznění vhodně doplňuje bohatě zdobený zlatý rám. Díla spadající do období 18. století jsou na trhu s uměním velmi žádána a vysoce ceněna. Doporučujeme jako skvělou investici.

středoevropský malíř 18. stol.
68899. Dáma s květinou
Dražba ukončena:25.11.2021 21:38:20
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:48 000 Kč