Olej na plátně, 99x82 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Restaurováno.
Olej na plátně, 99x82 cm. Nesignováno.
Půvabný portrét mladé šlechtické dívky zaujme mistrovským provedením. Autor vytvořil podobiznu s mnoha precizně provedenými detaily jako jsou šperky, jemné tkaniny, krajka a peří. Dokázal také do svého díla vepsat jemnost a vznešenost svého modelu, kdy do bělostné ručky dívce vložil drobnou kytičku růžových a bílých květin a zachytil tak mnohem víc než pouhou podobu mladé šlechtičny. Obraz byl citlivě restaurován a celé vyznění vhodně doplňuje bohatě zdobený zlatý rám. Díla spadající do období 18. století jsou na trhu s uměním velmi žádána a vysoce ceněna. Doporučujeme jako skvělou investici.