Olej na sololitu, 35x70 cm. Signováno vpravo dole Příhoda. Rámováno.
Stav: Vzadu autorský štítek.
o autorovi: 1936
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na PedF UK v Praze, působil jako výtvarný pedagog na Podblanicku a ve Vlašimi. Malířsky je zaměřen na krajinu, zvláště kolem Blaníku a na Vysočině, realisticky zpodobněnou. Maluje i květinová zátiší, používá výtvarnou zkratku. Je členem Sdružení výtvarníků ČR, s nimiž vystavuje.