Stanislav  Lolek - Senoseč

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kolorovaná kresba, 10x14,5 cm, signováno vpravo dole Lolek St., rám, zaskleno.

1873, Palonín - 1936, Uherské Hradiště
Student reálky v Prostějově. Poté lesnická škola v Písku. Učil se na AVU (1895-1901; prof. J. Mařák a Ottenfeld). Studia zakončil v Mnichově, kde se učil grafice (1902-1903; prof. Neuman a Heineman). Studijně vycestoval do Paříže, Bruselu, Kolína nad Rýnem, Lipska i Dalmacie. Po roce 1909 už působí zejména na našem území (Telč, Uherské Hradiště,...), z těchto prostředí vzniká mnoho jeho krajinomaleb. Nejraději vyobrazoval výhledy do kraje a lesy společně se zvířenou, která v nich žije.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

vydraženo
2379. Senoseč
Dražba ukončena:28.05.2015 19:27:50
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 300 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 300 Kč 28.05.2015 19:22:50 505
4 200 Kč 28.05.2015 19:21:43 55
4 100 Kč limit (28.05.2015 19:21:31) 505
4 000 Kč 28.05.2015 19:21:32 55
3 900 Kč 28.05.2015 19:17:30 505
3 800 Kč 28.05.2015 19:16:16 55
3 700 Kč 28.05.2015 19:13:12 505
3 600 Kč 28.05.2015 19:12:40 55
3 500 Kč 28.05.2015 19:09:36 505
3 400 Kč 28.05.2015 19:08:34 55
3 300 Kč 28.05.2015 19:06:04 505
3 200 Kč 28.05.2015 19:04:37 55
3 100 Kč limit (28.05.2015 19:04:27) 505
3 000 Kč 28.05.2015 19:04:28 55
2 900 Kč limit (28.05.2015 19:00:44) 505
2 800 Kč 28.05.2015 19:00:45 74
2 700 Kč limit (28.05.2015 19:00:37) 505
2 600 Kč 28.05.2015 19:00:38 74
2 500 Kč limit (28.05.2015 17:51:36) 505
2 400 Kč limit (28.05.2015 17:51:37) 880
2 200 Kč limit (28.05.2015 17:51:00) 880
2 100 Kč 28.05.2015 17:51:01 505
1 700 Kč limit (28.05.2015 17:50:29) 880
1 600 Kč 28.05.2015 17:50:30 505
1 500 Kč 28.05.2015 9:49:06 880
1 400 Kč 28.05.2015 9:20:07 55
1 300 Kč 26.05.2015 23:19:54 80
1 200 Kč 26.05.2015 5:13:15 505
1 100 Kč 25.05.2015 8:48:09 55
1 000 Kč 24.05.2015 23:32:11 440
900 Kč 24.05.2015 20:41:37 545
800 Kč 23.05.2015 19:12:02 866
700 Kč 23.05.2015 18:50:15 584
600 Kč 05.05.2015 9:05:58 866
500 Kč 30.04.2015 0:49:15 505