Stanislav Ježek

62292. Červené ovoce

popis: Kvaš, 43x62 cm. Signováno vpravo dole Stanislav Ježek. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1904, Bystřice pod Hostýnem - 2001
Žák UMPRUM v Praze (1924-1927; prof. V. H. Bruner), poté studia na AVU (1927-1932 prof. Nechleba), kterou absolvoval roku 1933. Studijně vycestoval do Itálie a Francie. Maloval krajiny a zátiší. Jeho častým námětem byla Praha. Mezi jeho nejznámější pražský cyklus obrazů patří Vltava s rozestavěným mostem u Braníka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.

dražba ukončena: 28.07.2021 19:22:01

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 400 Kč