Stanislav Feikl - Pohled do krajiny s řekou

Olej na kartonu, 20x26 cm. Signováno vpravo dole Feikl St. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 42 cm

o autorovi: 1873–1933 Studoval na pražské Umělecko-průmyslové škole a u profesora Vratislava Nechleby na Akademii výtvarných umění. Procestoval Rusko, Turecko, Dalmácii a severní Itálii. Je známý svými obrazy staré Prahy, krajinami (kromě ciziny např. rodného Podkrkonoší) a ženskými portréty včetně aktů. Pod vlivem Antonína Slavíčka maloval impresionistické obrazy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 70 000 Kč

119998. Pohled do krajiny s řekou
Dražba ukončena:14.07.2024 20:48:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč