Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na plátně, 60 x 80 cm, signováno autorsky vlevo dole, rámováno v masivním uměleckém bohatě ornamentálně vyřezávaném galerijním rámu se stříbrnou plošnou patinací. Nádherné umělecké expresivní pojetí panoramatického rozvinutého zdařilého pohledu na průmyslové srdce republiky. Galerijní expresivní brilantní provedení v záměrně zádumčivém potemnělém tónu škály barevného spektra, probouzí v divákovi pocit zvědavosti, pečlivě zkoumat propracovanost díla. Obraz pochází z nejlepšího období malíře a byl původně součástí vysoce kvalitní umělecké sbírky českých krajanů žijících v New Yorku v USA. Mimořádná galerijní nabídka s rozsáhlým finančním potenciálem! Rare!
Autor maloval impresionistické obrazy pod vlivem Antonína Slavíčka.
o autorovi: 1873–1933 Studoval na pražské Umělecko-průmyslové škole a u profesora Vratislava Nechleby na Akademii výtvarných umění. Procestoval Rusko, Turecko, Dalmácii a severní Itálii. Je známý svými obrazy staré Prahy, krajinami (kromě ciziny např. rodného Podkrkonoší) a ženskými portréty včetně aktů. Pod vlivem Antonína Slavíčka maloval impresionistické obrazy.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 70 000 Kč