Stanislav Feikl - Krajina s hradem

Olej na kartonu, 70x99 cm, signováno vlevo dole Feikl, rám.

1883, Dolní Sytová u Semil - 1933, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1919-1921). Poté studia na AVU (prof. Nechleba). Studijně cestoval po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a také Itálii. Mimo Prahu se zdržoval v rodném Podkrkonoší a jihočeském Doudlebsku. Maloval krajiny především ze Staré Prahy. Tvoří ale také ženské akty a podobizny, kterým se učí u prof. Nechleby. Vystavoval u nás ale i v zahraničí (Londýn, Oslo, Bergen),

3194. Krajina s hradem
Dražba ukončena:25.11.2015 21:09:42
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč