Stanislav Bašek - Žlutá pivoňka

Olej na plátně, 80x60 cm. Signováno vpravo dole Bašek 2022. Nerámováno.

o autorovi: - Narozen 1951, Praha
- 1965 - 1970 Střední odborná škola výtvarná, Hollarovo nám. 2, Praha 3, hlavní pedagogové: prof. Václav Trefil, prof. Ladislav J. Kašpar
- 1970 - 1976 Filozofická fakulta UK v Praze, obory dějiny a umění historie, diplomová práce: Čeští výtvarní umělci a 1. světová válka
- 1977 - 1987 zaměstnání ve Vojenském historickém muzeu, Hradčanské nám. 2, Praha 1, historik a správce ikonografických fondů
- 1987 - 1989 Akademie výtvarných umění v Praze, archivář a školní výstavní činnost
- 1979 - 1990 Český fond výtvarných umění, výtvarný umělec ve svobodném povolání, MSGR - malba
- 1989 - 1994 vedoucí propagačních oddělení ve výrobním družstvu Fotografia Praha a v České spořitelně a.s.
- 1995 - 2016 Policie ČR, vyšetřovatel trestné činnosti, spojené hlavně s výtvarným uměním
- 2000 - dosud soudní znalec při Městském soudu v Praze, nyní při Ministerstvu spravedlnosti ČR, obor ekonomika, odvětví výtvarné umění 19. až 21. století

- Svá díla prezentoval na výstavách doma i v zahraničí. Je zastoupen v mnoha zahraničních soukromých sbírkách (Německo, Nizozemí, Japonsko,...). Tvorba se vyznačuje realismem v expresivním podání a širokou škálou inspiračních zdrojů mnohdy čerpajících z oblasti fotografie, kterou se také tento výtvarník zabývá.

Stanislav Bašek
87388. Žlutá pivoňka
Zbývá:1 dnů, 20 hodin
Konec dražby:04.12.2022 20:06:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 600 Kč

1 600 Kč 02.12.2022 21:00:40 1195
1 500 Kč 23.11.2022 20:03:53 10921