Stanislav Bašek - Zátiší s jablky

Olej na plátně, 100x100 cm. Signováno vpravo dole Bašek 2018. Nerámováno.

o autorovi: - Narozen 1951, Praha
- 1965 - 1970 Střední odborná škola výtvarná, Hollarovo nám. 2, Praha 3, hlavní pedagogové: prof. Václav Trefil, prof. Ladislav J. Kašpar
- 1970 - 1976 Filozofická fakulta UK v Praze, obory dějiny a umění historie, diplomová práce: Čeští výtvarní umělci a 1. světová válka
- 1977 - 1987 zaměstnání ve Vojenském historickém muzeu, Hradčanské nám. 2, Praha 1, historik a správce ikonografických fondů
- 1987 - 1989 Akademie výtvarných umění v Praze, archivář a školní výstavní činnost
- 1979 - 1990 Český fond výtvarných umění, výtvarný umělec ve svobodném povolání, MSGR - malba
- 1989 - 1994 vedoucí propagačních oddělení ve výrobním družstvu Fotografia Praha a v České spořitelně a.s.
- 1995 - 2016 Policie ČR, vyšetřovatel trestné činnosti, spojené hlavně s výtvarným uměním
- 2000 - dosud soudní znalec při Městském soudu v Praze, nyní při Ministerstvu spravedlnosti ČR, obor ekonomika, odvětví výtvarné umění 19. až 21. století

- Svá díla prezentoval na výstavách doma i v zahraničí. Je zastoupen v mnoha zahraničních soukromých sbírkách (Německo, Nizozemí, Japonsko,...). Tvorba se vyznačuje realismem v expresivním podání a širokou škálou inspiračních zdrojů mnohdy čerpajících z oblasti fotografie, kterou se také tento výtvarník zabývá.

Stanislav Bašek
86827. Zátiší s jablky
Dražba ukončena:27.11.2022 20:24:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč