Stanislav Feikl - Dívka

Olej na kartonu, 26x20 cm, signováno vlevo dole Fejkl St., rám.

1883, Dolní Sytová u Semil - 1933, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1919-1921). Poté studia na AVU (prof. Nechleba). Studijně cestoval po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a také Itálii. Mimo Prahu se zdržoval v rodném Podkrkonoší a jihočeském Doudlebsku. Maloval krajiny především ze Staré Prahy. Tvoří ale také ženské akty a podobizny, kterým se učí u prof. Nechleby. Vystavoval u nás ale i v zahraničí (Londýn, Oslo, Bergen).

Pozn.: Rám mírně poškozen.

4271. Dívka
Dražba ukončena:31.03.2016 21:27:53
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:3 400 Kč