Stanislav Feikl - Cesta v polích

Olej na kartonu, 36x50 cm, signováno vlevo dole Feikl St., rám.

1883, Dolní Sytová u Semil - 1933, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1919-1921). Poté studia na AVU (prof. Nechleba). Studijně cestoval po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a také Itálii. Mimo Prahu se zdržoval v rodném Podkrkonoší a jihočeském Doudlebsku. Maloval krajiny především ze Staré Prahy. Tvoří ale také ženské akty a podobizny, kterým se učí u prof. Nechleby. Vystavoval u nás ale i v zahraničí (Londýn, Oslo, Bergen),

Pozn.: Rám mírně poškozen.

3176. Cesta v polích
Dražba ukončena:25.11.2015 20:51:25
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:3 900 Kč