Nejdelší strana: 75 cm
Olej na kartonu, 60x50 cm. Signováno vpravo dole S. Kovařík 46. Rám, sklo.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Předložená olejomalba je dílem Slavoje Kovaříka, žáka Emila Filly, význam kterého slavný teoretik kubismu, sběratel a ředitel Obrazárny Společnosti vlasteneckých přátel umění Vincenc Kramář, kladl vedle Braqua. Dílo představuje pohled do městského exteriéru, kdy vysoké domy bez oken mohou odkazovat na anonymitu, která často panuje ve městech. Kulaté formy stromů jsou v kontrastu s ostrou formou architektury. Barevná kompozice obrazu je omezená na chladné odstíny modré a šedé a jenom sytá barva zelených stromů tvoří barevný akcent kompozice. Jedná se o vysoce kvalitní malbu, která vypovídá o skutečném mistrovství autora a je skvělou finanční investicí.
o autorovi: 1923 – 2003
Malíř. Studoval na Škole umění ve Zlíně u prof. Hrocha a na VŠUP v Praze u prof. Filly. Pracoval jako jevištní výtvarník v divadlech v Olomouci a jako pedagog na FF UP v Olomouci. Ve své tvorbě dával přednost vyjádření prožitku před zpodobněním reality. Nejprve zpracovával městské motivy, později se přiklonil ke strukturální abstrakci, používal nejrůznější materiály a struktury. Na studijních cestách do Anglie a Německa ho zaujal pop-art a lettrismus. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Muzea umění v Olomouci, Galerie výtvarného umění v Ostravě, OGVU v Opavě a jinde.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 120 000 Kč.