Slavoj Kovařík - Monstrance II

Kombinovaná technika, 23x18 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Vzadu přípis Slavoj Kovařík.

o autorovi: 1923 – 2003
Malíř. Studoval na Škole umění ve Zlíně u prof. Hrocha a na VŠUP v Praze u prof. Filly. Pracoval jako jevištní výtvarník v divadlech v Olomouci a jako pedagog na FF UP v Olomouci. Ve své tvorbě dával přednost vyjádření prožitku před zpodobněním reality. Nejprve zpracovával městské motivy, později se přiklonil ke strukturální abstrakci, používal nejrůznější materiály a struktury. Na studijních cestách do Anglie a Německa ho zaujal pop-art a lettrismus. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Muzea umění v Olomouci, Galerie výtvarného umění v Ostravě, OGVU v Opavě a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 120 000 Kč.

301335. Monstrance II
Dražba ukončena:09.10.2019 20:09:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:800 Kč

800 Kč 04.10.2019 17:07:45 2221