Středoevropský malíř konce 19. stol. - Slatina

Olej na plátně, 45x76cm, Nesignováno Rámováno.

Nejdelší strana: 76 cm

Díváme se na krajinomalbu od středoevropského malíře konce 19. století, která zobrazuje emotivní krajinu během soumraku. Volně pojednaný dynamický rukopis dominuje obrazovému prostoru a vytváří dramatickou náladu zobrazené scény. První plán scenérie určuje slatina, v jejíž pozadí vidíme svahy kopců, nad kterými se stahují dešťové mraky. Tlumená barevnost přesvědčivě vystihuje atmosféru, kde jemné tóny okru prosvětlují kompozici a doplňují jemné stříbřité odstíny. Jedná se o sugestivní dílo zobrazující všední krajinu, provedenou však s velkým emotivním nábojem a snahou předat náladu přírody, která na diváka působí silným dojmem. Po určení autorství tohoto vysoce kvalitního díla zcela jistě značně poroste jeho hodnota.

Středoevropský malíř konce 19. stol.
115875. Slatina
Dražba ukončena:22.05.2024 20:33:13
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:33 000 Kč