Olej na kartonu, 30x40 cm, signováno vpravo dole Šlár, rám. 1908, Žiželice nad Labem Žák prof. Al. Kalvody. Poté studia na UMPRUM v Praze. Malíř pražských motivů a zátiší. Studijní cesty po Jugoslávii a Itálii.