Jiří Šindler *1938 - Vítězný oblouk

Kombinovaná technika, 70x53 cm. Signováno vlevo dole Šindler 69. Rámováno.

Nejdelší strana: 78 cm

o autorovi: 1938-2022
Malíř, grafik, ilustrátor, textilní výtvarník. Studoval v Brně, kde absolvoval obor čeština – výtvarná výchova u prof. Bohdana Laciny na pedagogické fakultě UJEP. Žil a tvořil v Hradci Králové, kde od šedesátých let minulého století až do dvacátých let tohoto století významně ovlivňoval výtvarné dění nejen v královéhradeckém regionu. Postupně se jeho výtvarný názor vyhraňoval v různých oblastech volného i užitého umění – knižní ilustrace, bibliofilské tisky, ex libris, návrhy plastik do veřejného prostoru, mozaiky a art protisy. Byl zakládajícím členem Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. Uspořádal více než stovku samostatných výstav doma i v zahraničí. Je zastoupen v soukromých sbírkách v Anglii, Rakousku, Německu, Švédsku, Švýcarsku, Francii a na Filipínách. Účastnil se výstav a bienále ex libris v Belgii, Polsku, Japonsku, Holandsku a na Slovensku.

128835. Vítězný oblouk
Zbývá:3 dnů, 18 hodin
Konec dražby:28.11.2024 22:11:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:9 500 Kč