Jiří Šindler *1938 - Větrné počasí

Olej na sololitu, 26x29 cm. Signováno vpravo dole Šindler. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

o autorovi: 1938-2022
Narodil se v Brně, kde absolvoval obor čeština – výtvarná výchova u prof. Bohdana Laciny. V dospělosti žil a tvořil v Hradci Králové, kde od šedesátých let minulého století až do dvacátých let tohoto století významně ovlivňoval výtvarné dění nejen v královéhradeckém regionu. Postupně se jeho výtvarný názor vyhraňoval v různých oblastech volného i užitého umění – knižní ilustrace, bibliofilské tisky, ex libris, návrhy plastik do veřejného prostoru, mozaiky a art protisy. Byl zakládajícím členem Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. Uspořádal více než stovku samostatných výstav doma i v zahraničí. Je zastoupen v soukromých sbírkách v Anglii, Rakousku, Německu, Švédsku, Švýcarsku, Francii a na Filipínách. Účastnil se výstav a bienále ex libris v Belgii, Polsku, Japonsku, Holandsku a na Slovensku.

105156. Větrné počasí
Dražba ukončena:05.11.2023 21:04:06
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč