Nejdelší strana: 60 cm
Olej na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole T. F. Šimon. Rámováno.
Předložená olejomalba představuje zajímavou ukázku tvorby Šimona Františka Tavíka. Díváme se na pláž během letního odpoledne, která je v impresionistickém duchu pojednána prostřednictvím širokých tahů umělcova štětce, jenž s jistotou nanáší jasné barvy. Při pohledu na kompozici cítíme horký vzduch, který ovládá mořské pobřeží, kde jednotlivé postavy se schovávají před paprsky slunce pod paraplíčky. Barevné kompozici dominují teplé odstíny okru, který je podpořen jasnou zelenou a žlutou barvou a svěžími modrými odstíny uplatněnými na mořské hladině. Jedná se o jednoznačně kvalitní dílo Šimona Františka Tavíka, jehož tvorba je vysoce ceněna ve sběratelských kruzích a je vynikající akvizicí pro sbírku domácích mistrů 19. století.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1877 - 1942
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 900 000 Kč