Signováno nečitelně - Rodinná procházka v alpské krajině

Olej na plátně, 63x95 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 123 cm

Na předloženém obraze se otevírá pohled na impozantní horskou krajinu s dramaticky rozčleněným terénem. Vyzývavou kompozici v horní části obrazu určuje linie horských štítů, které jsou jasně osvětleny slunečními paprsky. V dolním plánu se ve výrazné esovce táhne cesta s několika postavami vedle koryta divoké řeky. Malíř zde nechává promlouvat nespoutanou atmosféru přírody, kterou umocňuje efekt osvětlené kulisy horských masivů. Vyznění díla posiluje i figurální stafáž zasazená do krajiny. K technickému ztvárnění scény malíř přistoupil velmi pečlivě, jak je to patrné na přesvědčivém podání stromů, skalisek i dalších součástí kompozice. Také barevnost věrně odráží přirozený náboj krajiny. Signaturu díla se konkrétnímu tvůrci přisoudit nepodařilo, jedná se však bezesporu o obraz s vysokou výtvarnou hodnotou.

vydraženo velký formát
Signováno nečitelně
114117. Rodinná procházka v alpské krajině
Dražba ukončena:24.04.2024 20:35:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč