Olej na plátně, 70x65 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.
Olej na plátně, 70x65 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rámováno.
Klasické téma ve velmi moderním pojetí. Zdánlivě jednoduchými tahy provedené figury matky a dítěte tvoří vyváženou kompozici, která nepostrádá dynamiku. Malba svým stylem evokuje díla významných autorů předválečné generace, jakými jsou například Rudolf Kremlička nebo Josef Čapek. Doporučujeme sběratelům kvalitního českého malířství první poloviny 20. století. Podaří-li se určit autorství zcela jistě velmi naroste hodnota toho díla.