Olej na plátně, 80x65 cm. Signováno vpravo nahoře H. Rigaud. Rámováno.
Pozn. Odborně restaurováno.
Díváme se na portrét mladé šlechtičny, která je oblečená do honosných šatů, její ramena pokrývá výrazné červené roucho. Pohled modelky je veden na divákovou stranu, obličej osvěžuje ruměnec a ústa prosvětluje červená barva. Autor věnuje velkou pozornost detailům, pečlivě modeluje krajku a podšívku roucha, kterou modelka ukazuje levou rukou. Výrazný akcent kompozice tvoří růže spočívající na hrudníku ženy. Sytá barevnost oblečení se vymezuje na jemné pleti a pozadí kompozice, které tvoří tlumené zemité odstíny. Jedná se o vysoce kvalitní dílo francouzské malby 18. století, které doporučujeme jako vynikající investiční příležitost.
o autorovi: 1659 – 1743
Francouzský malíř španělského původu, proslulý zejména portréty Ludvíka IV.